KONST / Litografier / Färglitografi 15565133
nr 1556 5133
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 8/180 cm, yttermått inklusive ram: 80x57-66x73 cm
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 18:49:08
100 kr
150 kr
200 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn